Karlovo-News.com

Информационният сайт за Карлово и региона

Съб03152025

Last update

Back Вие сте тук:Начало СВЯТ САЩ си спомнят за жертвите на атентатите от 11 септември
Четвъртък, 11 Септември 2014 13:04

САЩ си спомнят за жертвите на атентатите от 11 септември Избрана

Оценете
(0 гласа)
Четат имената на всички загинали на възпоменателна церемония

Съединените щати си спомнят днес за терористичните атентати отпреди 13 години, които отнеха живота на 2977 души в Ню Йорк, Вашингтон и щата Пенсилвания.

Основната възпоменателна церемония е в Ню Йорк и започва в 8:46 ч. местно време - часът, в който преди 13 години първият самолет се вряза в северната кула на Световния търговски център. На събитието ще бъдат прочетени всички имена на жертвите на терора. Вечерта два лъча ще озарят небето на Ню Йорк над мястото, на което се издигаха кулите близнаци. Преди три години там беше открит мемориал за жертвите. 

Възпоменателни церемонии ще има и в щата Пенсилвания, както и в сградата на Пентагона. Там ще бъдат американският президент Барак Обама и министърът на отбраната Чък Хейгъл.

Прочетена 2165 пъти